استاندار قم:
مشکل آب شرب قمی‌ها با آبگیری سد کوچری رفع می‌شود

آخرین وضعیت پروژه انتقال آب از سرشاخه‌های دز به استان قم در نشستی با حضور استاندار قم مورد بررسی قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: مشکل آب شرب قمی‌ها با آبگیری سد کوچری رفع می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش استاندار قم در جلسه بررسی وضعیت انتقال آب ازسرشاخه‌های دز که با حضور مدیران پروژه انتقال آب در ایستگاه آب منطقه‌ای تهران واقع در شاپورآباد لرستان برگزار شد با بیان اینکه کارهای بزرگ توسط انسان‌های بزرگ و همت‌های بلند انجام می‌شود، گفت: این پروژه عظیم ملی مرهون تلاش انسان‌هایی است که با زحمات خستگی‌ناپذیر خود حلاوت خدمت را به مردم شریف استان قم و شهرهای همجوار چشاندند.

استاندار قم با تقدیر از مجموعه تلاش‌های صورت گرفته برای رفع مشکل کم‌آبی استان قم ادامه داد: امام خمینی (ره) نخستین کسی بود که دغدغه آب شرب مردم استان قم را داشت و به دستور ایشان سد 15 خرداد قم پایه‌گذاری شد.

صالحی‌منش همچنین با اشاره به تاکید ویژه مقام معظم رهبری در زمینه تکمیل پروژه انتقال آب به استان قم گفت: همه مسئولان دولت‌های پیشین در این پروژه عظیم نقش موثر داشته‌اند.

وی با بیان اینکه مسئله آب قم از اولویت‌های اصلی در دولت تدبیر و امید است، خاطرنشان کرد: ریاست جمهوری شخصاً به رفع مشکلات آب شرب قم اهتمام دارند که امیدواریم با بهره‌برداری از سد کوچری و آبگیری این سد مشکلات آب شرب و صنایع استان قم و شهرهای همجوار به طور کامل برطرف شود.

استاندار قم در پایان این جلسه از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و پیگیری‌های مستمر نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و تمام مسئولان و دست‌اندرکاران تامین آب شرب قم و این پروژه عظیم تقدیر کرد.